Publieksreacties
Therese en Jacques Vriens
Goud voor deze voorstelling. Prachtig, ontroerend en geestig!
John Rouvroye
Ga er maar aan staan: totale misère zó lichtvoetig in taal vatten èn uitspelen zodat het hoogst vermakelijk èn beklemmend tegelijk is. Diepe buiging voor deze Wanja!
Jos Prop
TEKST: Wát een virtuoos script: gelaagd, humorrijk, gevoelig, actueel. Peer Wittenbols in topvorm. Niet voor niets één van de allergrootsten in Nederland.
REGIE: Verbluffend, trefzeker, gestileerd, vol spelaanwijzingen die de spelers op vijf manieren 'laten spelen': in de overdrijving, in de verstarde (ver)houdingen en in de verstilde kleinheid en - niet te vergeten! - in het contrast tussen handelingen vs woorden (!), en in hun zwijgen. Wat werkt dat zwijgen optimaal in de hunkering van de twee geliefden. Vijf sterren voor Michel Sluysmans.
VORMGEVING: Mondriaan zonder zijn kleuren (omdat die door het spel - en de toeschouwers - ingeschilderd worden), oftewel de kaalslag van het minimalisme, met daarin ook de kleinheid (van hun bestaan) i.t.t. de grootte (stoel) van nooit ingevulde fantasieën en verlangens. Met een uitgekiend lijnenspel van die verplaatste verlichte lijnen. Grote complimenten!
SPEL: Gelukkig niet het 'voor de hand liggende' in deze gestileerde enscenering, maar verbluffend vakkundig gezocht en gevonden en door de cast opgepakt. Nee. Ik noem geen namen. De spelers zijn in hun rollen elkaars gelijken.
Wanneer ik zo'n 'Gesamtkunstwerk' mee mag maken, vind ik het jammer dat ik er publiekelijk geen kond meer van kan doen. Toneelgroep Maastricht: speel de toeschouwers maar het Walhalla van de theaterkunst binnen!
Theo Bovens
Ja, ik ben bevooroordeeld, maar daarom niet minder: prachtige prestatie, sterk stuk!
Eleonora Harks
Een voorstelling die me heeft geraakt, het leven dat zich anders manifesteert dan wenselijk is! Prachtig decor en veel zeggende kledingkeuze. De muziek die de misère nog eens liet horen. Ontroerd door de vele stiltes en met name in het begin. En niet te vergeten een belichting die veel zeggend was. Kortom geraakt en zeker met de knip oog maar het heden waar de misere zich wederom laat zien.
Een ware parel!!!
Ella van Putten
Wat een voorstelling !! adembenemend, tenen krommend, verwarrend humoristisch en wat een hoeveelheid tekst ! prachtig
Ans Slangen
We hebben gisteren de voorstelling bezocht. 2 uur geboeid gekeken naar deze worstelende mensen. Veel succes met alle voorstellingen die nog gaan komen!
Esther Lotz
De moeite waard, wij waren er afgelopen vrijdag bij, respect!
Riny Hahn-Op 't Broek
We hebben genoten van deze prachtige voorstelling!
Wilhelmien Knapen
Eeen overweldigend mooie voorstelling waarin alle facetten van emoties voorbij komen. Ik was er gisteren bij maar kom in april nog een keer naar Weert.
Juliette Sinko
De tekst was om je vingers bij af te likken, de regie top, het spel fenomenaal, het decor een plaatje om naar te kijken, de muziek zalig en Emile gaf het een extra Limburgse schwoeng.
Henk Hover
Er mooi! Ik heb genoten!
willemsbloemer
Prachtige, heftige, aangrijpende, felle, verdrietige, moedige ‘Oom Wanja’ gezien vandaag in Maastricht. Mooie, alerte regie met aanstekelijke details.
qmalu1963
Prachtige voorstelling, we hebben genoten. Heel mooi gespeeld!
daddy_glamour
Wat een waanzinnig mooie voorstelling!
nadia.anouk
Wat een heerlijke voorstelling! Genoten gisteren.